Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Mürekkep Lekesi Mürekkep Lekesi nasıl çıkar ? Giysideki Mürekkep Lekesi Zor lekeler sınıfına giren mürekkep lekesi ile ilgili işlem ve çıkarma yöntemi , sözkonusu mürekkebin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mürekkep Lekesi nasıl çıkar ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mürekkep Lekesi
  Mürekkep Lekesi nasıl çıkar ?

  Giysideki Mürekkep Lekesi

  Zor lekeler sınıfına giren mürekkep lekesi ile ilgili işlem ve çıkarma yöntemi, sözkonusu mürekkebin türüne, su veya yağ bazlı olmasına bağlıdır. Dry Center Kuru Temizleme çalışanları aldıkları eğitim ve tecrübeleriyle lekeyi tanımladıktan sonra buharlı kabinli leke masasında profesyonel leke çıkarıcılar kullanarak lekeye müdahele ederler.  Mürekkep lekelerinin çıkarılması tüketiciler için genellikle risk taşıyan bir deneme-yanılma meselesidir. Bir mürekkep lekesini çıkarmaya çalışırken, aşağıda belirtilen püf noktalarından birini veya birkaçını deneyin; fakat unutmayın, bu püf noktaları tavsiye niteliğindedir ve yaptığınız müdahele lekenin yayılmasına veya sabitleşmesine neden olarak lekenin çıkmasını imkansız hale getirebilir. Ayrıca yalnız kuru temizleme yapılabilen kumaşlar suyla yıkanmamalıdır.

  Giysideki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?  * Mürekkep lekesi için ilk bilinmesi gereken, kumaşı asla sıcak suyun içine koymamak ve lekeyi yaymamaktır. Birçok insan, sıcak suyun mürekkebi çözeceği ve uzaklaştıracağı şeklinde yanlış bir fikre sahiptir. Aslında, sıcak su durumu kötüleştirmekten başka işe yaramayacaktır; çünkü mürekkep lekesi kumaşa yerleşecek ve dolayısıyla lekeyi tamamen çıkarma olanağı belki de kalmayacaktır.

  * Diğer bir önemli konu, mürekkep ıslandığı zaman akacak ve yayılacak olduğundan mürekkep lekesi için yapılacak müdahelenin en sınırlı alanda yapılması gerektiğidir.

  * Lekeye daha ıslak durumdayken müdahale edilmesi de leke çıkarma başarısını olumlu etkiler.

  * Mürekkep sıvısı yoğunsa öncelikle beyaz ve temiz bir kuru bez veya kağıt havluya lekeyi emdirin.

  * Sonra hazırlamış olduğunuz bir bardak su ve ağartıcı içermeyen sıvı çamaşır deterjanı karışımını temiz bir bez veya kağıt havlu yardımıyla lekeli bölge üzerine tamponlayın (ovmadan bastırın).

  * Giysiyi ılık suyla yıkayın.

  * Giysiyi kurutmadan önce, lekenin gitmiş olduğundan emin olun.

  * Eğer leke çıkmamışsa, yukarıda belirtilen aşamaları tekrarlayın.  Alternatif Yöntemler  Saç spreyi ve ispirto uygulamak mürekkep lekesi için olumlu sonuçlar verebilmekle beraber saç spreyi başka lekelenmelere yol açabildiği için, ispirto da yanıcı ve zehirli bir madde olduğundan dolayı evde kullanmak tehlikeli olduğu için kullanılmalarını tavsiye etmiyoruz.  Yapılan işlemler mürekkep lekesi için etkili olmaz veya mürekkep lekesi tamamen çıkmazsa Dry Center Kuru Temizleme Servisi'nden destek alabilirsiniz.

  Mürekkep Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar Sorusu İçin Ek Bilgiler  Yukarıdaki bilgileri vererek, mürekkep lekesi kumaştan nasıl çıkar konusunda başarılı olabilecek yöntemlerle ilgili sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Bununla birlikte, bütün çabalarınıza rağmen leke tamamen çıkarılamayabilir. Bu durumda, mürekkep lekesinin kumaştan çıkarılması için profesyonel destek almanız daha iyi sonuçlar verecektir.

  Tabii, yapılan her başarısız denemenin kumaştaki mürekkep lekesini çıkarmayı daha da zorlaştıracağını aklınızdan çıkarmamanız gerekir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yağ Lekesi Nasıl Çıkar
 3. Çay Lekesi, Çay Lekesi Nasıl Çıkar
 4. Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar, Saç boyası lekesi için sizlere pratik bilgiler
 5. Hangi Leke Nasıl Çıkar, Blue Jean Rengini Eskitmeme Yöntemleri, Fontodeten Lekesi Cıkarmak
 6. Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri