Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Depresyon Belirtileri Nelerdir Depresyon Belirtileri Depresyon Nedir 1. Neredeyse hergün, gün boyunca kendini boş ve üzgün hissetme. 2. Diyet yapmıyorken belirgin kilo kaybı veya kilo

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Depresyon Belirtileri Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Depresyon Belirtileri Nelerdir
  Depresyon Belirtileri
  Depresyon Nedir

  1. Neredeyse hergün, gün boyunca kendini boş ve üzgün hissetme.

  2. Diyet yapmıyorken belirgin kilo kaybı veya kilo alma (Vücut ağırlığının %5'inden çoğunun bir ay içinde artması ya da azalması.)

  3. Geceleri uyuma güçlüğü çekmek ya da çok fazla uyumak.

  4. Endişeli, heyecanlı, içi içine sığmama durumu olarak tanımlanan "Ajitasyon" içinde olmak ya da fiziksel olarak yorgun, dermansız hissetmek.

  5. Belirgin olarak, yapılan aktivitelerde ilginin ya da tatminin kaybolması. (Hiç bir şeyden zevk almamak, yapmak istememek.)

  6. Kendini haddinden fazla, yersiz olarak suçlamak ve kendini değersiz bulmak.

  7. Düşünme ve konsantrasyon yeteneklerinde azalma, kararsızlık.

  8. Sık sık ölümü düşünmek (sadece ölüm korkusu değil), intiharı planlamak veya intihara kalkışmak.  Bu belirtilerden en az beşini iki haftadan uzun süredir gösteriyorsanız, klinik depresyondasınız demektir.

  Araştırmalar; klinik depresyonun, diyabeti olan insanlarda diğer insanlara oranla daha da sık görüldüğünü ortaya koyuyor. Büyük bir tıp merkezinin hastanede yatmayan diyabetli hastalarda yaptığı bir çalışma, hastaların %10'undan fazlasının klinik depresyon belirtileri gösterdiklerini saptamıştır. Bu oran klinik depresyon toplumdaki oranının neredeyse üç katıdır.

  2'den 5'e kadar olan belirtiler, yüksek kan şekerinin (hipoglisemi) yarattığı klinik belirtilere benzemektedir. Bunun için kişide depresyon mu, hiperglisemi mi yoksa ikisi de mi var olduğunu söylemek biraz güçtür. Bunu ayırmak güç olsa da araştırmalar depresyonun diyabetiklerde daha ağır bastığını gösteriyor.  - Üzgün, endişeli veya boşluk hissetme duygusunun uzun sürmesi,  - Ümitsizlik duygusu ve kötümserlik,  - Suçluluk hissi, değersizlik veya çaresizlik,  - Bir zamanlar keyif aldığı aktivitelerden, cinsellik dahil zevk alamamak,  - Azalmış enerji, yorgunluk hissi veya hareketlerde yavaşlama,  - Konsantre olmakta, hatırlamakta, karar vermekte zorluk yaşamak,  Yerinde duramamak veya irritabilite )aşırı hassasiyet, kolayca tepki göstermek, stimülasyona ani tepki göstermek, kötü davranmak),  - Çok uyku uyumak veya uyuyamamak,  - İştahta değişiklikler ve/veya kiloda artış ya da kilo kaybı,  - Kronik ağrılar veya fiziksel hastalık veya yaralanma sebepli olmayan bedensel belirtiler,  - Ölüm veya intihar düşünceleri veya girişimi


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Depresyon Belirtileri Nelerdir?
 3. Depresyon, Depresyon Nedir, Depresyon Belirtileri Nelerdir, Depresyon Hakkında
 4. Okul çağındaki çocuklarda görülen depresyon belirtileri nelerdir
 5. Depresyon belirtileri,depresyon belirtileri tedavisi,depresyon belirtileri test
 6. Depresyon Nedir,Depresyon Belirtileri Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri