Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dişlerimiz Olmasaydı Ne Olurdu Dişlerimiz Olmasaydı Ne Yapardık ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Kulaklarımız Olmasaydı Ne Olurdu Yercekimi Olmasaydı Ne Olurdu ? Yercekimi Olmasaydı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Smile Dişlerimiz Olmasaydı Ne Olurdu

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Dişlerimiz Olmasaydı Ne Olurdu?

  Dişler, sindirim sisteminin başında besinlerin ufalanıp parçalanmasına, koparılmasına yardım eder. Seslerin doğru bir şekilde çıkmasını ve konuşabilmemizi sağlarlar. Estetik olarak da yüzümüzle kusursuz bir bütünlük içindedir.

  Konuşma, iletişimdeki en önemli unsurdur. Düzgün konuşmada dişlerin önemli rolleri vardır. Ayrıca dişler, özellikle bazı sesleri çıkarmamızı sağlar. Örneğin üst dişlerimiz olmasaydı “de” ve “te” seslerini asla düzgün bir şekilde çıkaramazdık. Ya da kesici dişler olmasaydı, yiyecekleri kesip koparamazdık.

  Yemek yediğimizde ağzımıza attığımız lokma kesici dişlerin arasına girer. Ağız kapatılınca, üst dişler alt dişlerin üzerine gelir ve bir makas gibi hareket eder böylece yiyecekleri rahatlıkla koparır.

  Tüm bunlara göre, özetle düşünürsek; dişlerimizi belirli bir para karşılığında satar mıyız? Örneğin, ağzınızda hiç diş kalmayacak dense, bunun için ne kadar bir ücrete razı olurdunuz? Elbette hiç kimse bu konuyu ciddi şekilde düşünmeyecektir.

  İnsanların uzun uğraşlar sonucunda elde ettikleri teknik imkanlarla ürettikleri yapma dişler, Allah’ın yaratması yanında kıyasa dahi değer değildirler. Yüce Allah, insanı kusursuzca yaratmıştır ve insana kendi ihtiyacı için elde edemeyeceği güzellikteki dişlerini de var etmiştir.

  O Allah ki, yaratandır, (en güzel bir biçimde) kusursuzca var edendir, 'şekil ve suret' verendir. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O'nu tesbih etmektedir. O, Aziz, Hakimdir. (Haşir Suresi, 24)
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri