Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sağlık lı giysi nedir ? Değişen iklim şartlarına ve hava sıcaklığına uygun giysilere denir. Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sağlıklı Olabilmemiz İçin Organlarımızın Da Sağlıklı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sağlıklı giysi nedir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan vücudunun soğuğa ve iklim şartlarına karşı korunmasız olması sebebiyle giyeceklerimizin mevsime, iklim şartlarına ve hava sıcaklığına uygun olması gerekir. Bu tür giyinmeye, sağlıklı (uygun) giyinme denir. Kışın kalın, koyu renkli giysiler seçilirken; yazın ince, açık renkli, terletmeyen giysiler tercih edilmelidir. Yazın, başı güneşten koruyacak şekilde şapka; kışın ayakları korumak için uygun çorap ve ayakkabı giyilmelidir, iç çamaşırları ve gece giysileri ter emecek şekilde pamuklu dokumalı, kolay yıkanabilen yapıda olmalıdır.

  Dış giyimde görünümden çok, temizlik ve sağlığa uygun giysiler seçilmelidir (Resim 2.14). Doğal hammaddelerden yapılmış olan giysiler, sağlık açısından daha yararlıdır. Sentetik katkı, su geçirmeyen giysiler ise vücudu terletebilir ve nemli ortamda mantar, bakteri gibi mikroorganizmaların üremesine sebep olabilir. Dar giysiler vücudu sıkarak kan dolaşımını, büyümeyi ve rahat hareket etmeyi engeller. Giysi seçerken ucuz ve dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Sağlığa uygun ayakkabı seçiminde bazı kurallara dikkat edilmelidir. Satın alınacak ayakkabı her iki ayakta da denenmeli ve birkaç adım atılmalıdır. Ayakkabı, ayaktayken denenmelidir. Ayak boyları farklı ise uzun olana göre numara seçilmelidir. Ayak parmakları hareket ettirilerek rahatlığı kontrol edilmeli dar modeller tercih edilmemelidir. Ayakkabının burnu ile başparmak arasında 1 -1,5 cm aralık olmalıdır.
  Dış giyimde temiz ve sağlığa uygun, rahat kıyafetler seçilmelidir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri