Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sporla ilgili Kısa Yazı , Spor hakkında Kısa Yazı Spor Nedir Evrensel kültürün bir parçası , dünyada dili , ırkı , din i farklı insanları
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 110      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Spor ile ilgili Kısa Yazı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sporla ilgili Kısa Yazı,
  Spor hakkında Kısa Yazı

  Spor Nedir

  Evrensel kültürün bir parçası, dünyada dili, ırkı, dini farklı insanları birleştiren önemli bir vasıtadır. Dünya barışına katkı sağlayan bir etkinliktir diyebileceğimiz gibi çağımız sporunu, fiziksel faydalarının yanı sıra insanların ruhsal sağlığını da olumlu etkilemek, sosyal ve moral kazançlar sağlamak amacı ile yapılan hareketler topluluğu olarak da tanımlayabiliriz.
  Britannica ansiklopedisi spor’u <> olarak tanımlamaktadır. Spor bir yandan popüler ve yaygın oluşuyla diğer yandan genç kuşaklar ve çeşitli sınıf üzerinde etkisiyle önemli bir toplumsal olgudur. Kimi için bir eğlence, saygınlık,dinlenme kaynağı olan spor, kimi içinde bir kazanç yada sömürü kaynağı olmaktadır.
  Kapitalist toplumlarda spor; ya bir boş zamanları değerlendirme etkinliği yadakazançaracı olarak ortaya çıkmakta ya da spora daha çok bu gözle bakılmaktadır.

  Bu toplumların sınıfsal niteliğine bağlı olarak spor; egemen güçlerin elinde onların çıkarları doğrultusunda kullanılmaktadır. Örneğin; Hitler Almanya’sındaki gibi…Bazılarına göre boş ve gereksiz bir uğraş, bazılarına göre ise üretken olmayan nefretle bakılan ve gerekli bir uğraşıdır. Örneğin; Sporunşeytan işi olduğu söylenmiştir.
  Aslında bu farklılığın nedeni sınıflı toplumlarda spor alanında ortaya çıkan eşitsizlikler ve bazen de sporun kötüye kullanılmış olmasıdır.

  Spor; çocukluk yıllarında bir oyun biçiminde ortaya çıkar ve bir enerjibirikiminin ortaya çıkmasında aile ortamı dışında bazı ilişkilerin ortaya çıkmasına neden olur. Aile ortamına yada toplumsal ortama uyumsağlayamayan gençlerspora yöneldikleri zaman psikolojik boşalım nedeniylerahatlamaktadengeli bir kişiliğe kavuşmaktadır.

  Spor; kolektif bir uğraşı olmak nedeni ile insanlar arası ilişkilerin gelişmesine ve toplumsal katılımın artmasına hizmet eder. Aynı zamanda özgürlükbilincininyerleşmesine de katkıda bulunur. Spor toplumun yapısına ve yöneticilerininspor politikasına bağlı olarak kitleler arasındaki olumlu ya da olumsuz birikimlere neden olabilir. Aynı zamanda kişiler arasında iş birliğini ve dayanışmayı da arttırır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Spor Ve Zararlı Alışkanlıklardan Korunma ile ilgili Yazı
 3. Spor ile ilgili kısa şiirler
 4. Spor dalları ile ilgili yazı
 5. Spor ve sağlık ile ilgili yazı
 6. Spor ile ilgili kısa bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri