Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Türkiyede Nüfus Sayımının Amacı Nedir Türkiyede Nüfus Sayımının Yapılmasının Amacı Nedir Sayımın uygulama tarihinde sınırlarımız içinde bulunan nüfusun büyüklüğünü, idari bölünüşe göre dağılımını ve başlıca
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Türkiyede Nüfus Sayımının Amacı Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiyede Nüfus Sayımının Amacı Nedir
  Türkiyede Nüfus Sayımının Yapılmasının Amacı Nedir


  Sayımın uygulama tarihinde sınırlarımız içinde bulunan nüfusun büyüklüğünü, idari bölünüşe göre dağılımını ve başlıca demografik, sosyal ve ekonomik niteliklerini tam ve doğru olarak tespit etmektir.

  Genel nüfus sayımı, Türkiye’de istatistik işlerini yürütmekle görevli devlet kurumu olan “Devlet istatistik Enstitüsü yeni adıyla Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılmaktadır. Nüfus sayımlarını uygulamak Devlet İstatistik Enstitüsü Başkanlığı’nın temel görevidir. Ülke genelinde bir milyona yakın kişinin görev aldığı bu çalışmanın alan organizasyonunu yönetmelikle belirlendiği şekilde İçişleri Bakanlığı ile işbirliği içinde gerçekleştirilmektedir. Devlet İstatistik Enstitüsü, uluslararası standartlara uygun tanım ve kavramların oluşturulması, soru kâğıdının hazırlanması, basımı ve dağıtımı, sayımın uygulama yöntemi ve soru kâğıdına yönelik eğitim dokümanlarının hazırlanması, ilk aşama eğitimin verilmesi ve sayımda derlenen bilgilerin değerlendirilmesi ile yayınlanmasından sorumludur, içişleri Bakanlığı ise; sayımın adres çerçevesini belirleme çalışmaları, sayım komitelerinin oluşturulması, sayımda görev alan personelin seçimi ve sayımın uygulanmasıyla ilgilenmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Nüfus Sayımının Yapılmasının Amacı Nedir
 3. Nüfus Sayımının Yapılış Amacı Nedir
 4. Nüfus Sayımının Amacı Nedir
 5. Ülkemizde Nüfus Sayımının Amacı Nedir
 6. Türkiyede Nüfus ve Nüfus sayımları, Nüfus Dağılışını Etkileyen Etmenler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri