Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Tuzlu Yiyen Anne nin Çocuğunda Tansiyon Riski Gebe lik ve emzirme döneminde tuzlu gıdalarla beslenen anne lerin çocuk ları gelecekte tansiyon hastalığı riski taşıyor. KAYSERİ

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tuzlu Yiyen Annenin Çocuğunda Tansiyon Riski

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tuzlu Yiyen Annenin Çocuğunda Tansiyon Riski

  Gebelik ve emzirme döneminde tuzlu gıdalarla beslenen annelerin çocukları gelecekte tansiyon hastalığı riski taşıyor.

  KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Tekol, Dünyada 1 milyar kişiyi etkileyen ve yılda 7 milyon kişinin ölümüne neden olan tansiyon hastalığının insanların yiyeceklerine tuz koymaları sonucu ortaya çıktığını belirtti.


  Bugüne dek yiyeceklerine tuz koymayan çok sayıda topluluk bulunduğunu, bu topluluklarda tansiyon hastalığı görülmediğini ifade eden Tekol, şöyle devam etti:
  “Kendi ortamlarında tuzsuz beslenen ve tansiyonları normal olan dişi deney hayvanlarına gebelik ve emzirme dönemlerinde tuzlu yiyecekler verildiği takdirde bunların yavrularının ileri yaşlarda tansiyonlarının yükseldiğini görülmüştür. Hayatın ilk dönemlerinde beyin ve böbreklerde meydana gelen bozukluklarda da tuzun etkisi olabileceği yönünde kanıtlar elde edilmiştir. İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar ve gözlemler, hayvanlardan elde edilen bu sonuçların insanlar için de geçerli olduğunu kanıtlamıştır.”

  YEMEKLERİNİZE TUZ KATMAYIN
  Tekol, bu konudaki bilimsel makalesinin ABD’deki “Birth Defects Research” adlı dergide yayımlandığını belirterek, “Bu nedenle annelerin gebelik ve emzirme dönemlerinde tamamen tuzsuz beslenmesi tansiyon hastalığının ortadan kaldırılabilmesi için şarttır. Bunun için tuzsuz ekmek ve salça tüketilmesi, yemekler pişirilirken tuz katılmaması gerekir” diye konuştu.

  Prof. Dr. Yalçın Tekol, tuzun mide kanseri, kalp ve böbrekler üzerinde olumsuz etkileri bulunduğunu, astım ve halk arasında “kemik erimesi” olarak bilinen osteoporozun kötüleşmesine de neden olduğunu sözlerine ekledi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ödünç yiyen kesesinden yer
 3. Hamilelikte Düşük Tansiyon ve Bayılma Nedenleri Nedir, Gebelik Ve Düşük Tansiyon Sebebleri
 4. Yüksek tansiyon nedir, Tansiyon neden yükselir, Tansiyon nasıl düşürülür, Tansiyonun yükse
 5. Kilo Riski Ve Zararları Kilo Riski - Kilo Riski Nedir - Kilo Kaybı Hakkında - Kilo Kaybı N
 6. Süt Çocuğunda Beslenme Sorunları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri