Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

UNESCO'nun Tanımı , Özellikleri , Kuruluşu UNESCO kelimesi , İngilizce United Nations Educational , Scientific and Cultural Organization kelimelerinin baş harfleri alınarak oluşturulmuştur. Dilimizde "Birleşmiş

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  UNESCO'nun Tanımı, Özellikleri, Kuruluşu

  Sponsorlu Bağlantılar
  UNESCO'nun Tanımı, Özellikleri, Kuruluşu

  UNESCO kelimesi, İngilizce United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization kelimelerinin baş harfleri alınarak oluşturulmuştur. Dilimizde "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu" biçiminde karşılanmıştır.

  UNESCO Birleşmiş Milletler'in bir özel kurumu olarak, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra, 1946 yılında kurulmuştur. Bu Kurumun Yasası 1945 yılı Kasım ayında Londra'da 44 ülkenin temsilcilerinin katıldıkları bir toplantıda kabul edilmişti. Türkiye, bu Yasayı imzalayan ilk yirmi devlet arasında onuncudur. UNESCO Sözleşmesi, ülkemizde 20 Mayıs 1946 tarihli ve 4895 sayılı kanunla onanmıştır.

  UNESCO bütçesi, üye devletlerin iki yılda bir bu Kuruma ödedikleri aidat ile sağlanır. Bu bütçe dışında, Birleşmiş Milletler Özel Fonu'ndan, teknik yardım programından olmak üzere, önemli para kaynakları temin edilir. Bu kaynaklar, iki yıllık UNESCO bütçesi tutarına yakındır.

  UNESCO eğitim, bilim ve kültür alanlarındaki amaçlarını, kendisine üye olan her devlette kurulan Milli Komisyonlarla gerçekleştirmeye çalışır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Unesco Nedir Kısaca Tanımı
 3. İtfaiyenin Tanımı, İtfaiyecinin Tanımı, Anlamı, Özellikleri
 4. UNESCO'nun Kültür Programı, İçeriği, Özellikleri
 5. UNICEF (BM Çocuklara Yardım Fonu), Kuruluşu, Amacı, Özellikleri
 6. UNESCO'nun Yapısı, Özellikleri, Oluşumu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri