Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Laminant parke nasıl döşenir? Laminat Parke döşemesinde en önemli husus döşenecek alanın temiz olmasıdır. Laminant parke her türlü düz alanda döşenebilir. Sert alçı , mevcut

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Laminant parke nasıl döşenir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Laminant parke nasıl döşenir?

  Laminat Parke döşemesinde en önemli husus döşenecek alanın temiz olmasıdır. Laminant parke her türlü düz alanda döşenebilir. Sert alçı, mevcut parke ve fayans gibi yüzeylerin üzerine direk olarak döşenir.

  Laminant parke temiz zemin üzerine alt katlara ses geçirmesini önleyen polietilen izole levhanın döşenmesiyle başlar. Döşeme odanın köşesinden başlanmalıdır. Kullanılacak yüzey duvar tarafında olmalıdır. Duvarla parke arasındaki mesafe 15mm.olmalı ve bu mesafe bir kama ile sabitleştirilmelidir. Bir sıranın on şeridini yine bir çekme demiri ile duvara 15 mm. mesafeye getirerek ayarlayın.
  Laminant parke döşemesinde genleşme mesfesini ayarlamak gerekir. Yoksa ilerleyen zamanda kabarmalar görülebilir. Bu genleşme miktarını döşeme esnasında İlk sıranın son şeridine bir dayamak köşebendi yardımı ile duvara olan mesafe işaretlenip kesilmelidir. İlk şerit tutkalsız döşenmelidir.
  Üst tüylü kısma uzunlamasına ve alın tarafına bol miktarda tutkal sürülür. Tutkalın tüm yüzeyi kaplayacak şekilde sürülmesi derz aralarındaki nemi yokeder. Döşeme esnasında derz aralarından çıkan tutkallar nemli bezle anında silinmesi gerekir.


  Döşeme esnasında vurma takozu kullanılması olası hasarı engellemiş olur. İlk üç sıra döşendikten sonra tutkalın kuruması için 1 saat beklemeniz gerekir. Daha sonraki adım germe kuşaklarını yerleştirmektir. Zeminin döşenmesi bittikten sonra son şerit sırasını çekme demiriyle duvara 15 mm mesafeye göre ayarlanmalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 2018 Parke Modelleri
 3. Laminant Parke Modeli
 4. Laminat - Laminat Parke Nedir - Nasıl Yapılır - Standartları hakkında
 5. Parke - Parke nedir - uygulanması hakkında
 6. Duvardan duvara halı nasıl döşenir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri