Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Fatih sultan Mehmed’in Bosna Ruhbanlarına verdiği Ahidname Fatih sultan Mehmed’in Bosna Ruhbanlarına verdiği Ahidname “Ben Fatih Sultan Han , bütün dünyaya ilan ediyorum ki; kendilerine
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Fatih sultan Mehmed’in Bosna Ruhbanlarına verdiği Ahidname

  Sponsorlu Bağlantılar
  Fatih sultan Mehmed’in Bosna Ruhbanlarına verdiği Ahidname  Fatih sultan Mehmed’in Bosna Ruhbanlarına verdiği Ahidname

  “Ben Fatih Sultan Han, bütün dünyaya ilan ediyorum ki; kendilerine bu padişah fermanı verilen Bosnalı Fransiskenler himayem altındadır ve emrediyorum:

  Hiç kimse ne bu adı geçen insanları, ne de onların kiliselerini rahatsız etmesin ve zarar vermesin. İmparatorluğumda huzur içinde yaşasınlar. Bu göçmen durumuna düşen insanlar özgür ve güvenlik içinde yaşasınlar. İmparatorluğumdaki tüm memleketlere dönüp korkusuzca kendi manastırlarına yerleşsinler.

  Ne padişahlık eşrafından, ne vezirlerden veya memurlardan, ne hizmetkarlarımdan hiç kimse bu insanların onurunu kırmayacak ve onlara zarar vermeyecektir. Hiç kimse bu insanların hayatlarına, mallarına ve kiliselerine saldırmasın, hor görmesin veya tehlikeye atmasın. Hatta bu insanlar başka ülkelerden devletime birisini getirirse onlar da aynı haklara sahiptir.

  Bu padişah fermanını ilan ederek burada, yerlerin, göklerin yaratıcısı ve efendisi Allah, Allah’ın elçisi aziz peygamberimiz Muhammed ve 124 bin peygamber ile kuşandığım kılıç adına yemin ediyorum ki; emrime uyarak bana sadık kaldıkları sürece tebaamdan hiç kimse bu fermanda yazılanların aksini yapmayacaktır.”

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fatih Sultan Mehmed, Hayatı
 3. Hürrem Haseki Sultan, Şehzade Mehmed, Cihangir, Mihrimah Sultan ve II. Selimin anne, Mahid
 4. Fatih sultan mehmed'in karalama defteri
 5. II. Mehmed (Fatih Sultan Mehmed)
 6. Fatih Sultan Mehmed kimdir, biyografisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri