Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Savaş İle İlgili Çarpıcı Açıklamaları Almanlar o zaman bizim müttefikimiz idi. Almanya ve Avusturya - Macaristan imparatorluğunun yanında İngiliz ve Fransız

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Savaş İle İlgili Çarpıcı Açıklamaları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Savaş İle İlgili Çarpıcı Açıklamaları

  Almanlar o zaman bizim müttefikimiz idi. Almanya ve Avusturya - Macaristan imparatorluğunun yanında İngiliz ve Fransız kuvvetlerine karşı beraber harp ediyorduk. Almanlar; İngiliz ve Fransız Sömürgelerinden esir aldıkları Müslümanları ikna edip kendileri lehine kullanmak için Türkiye'den bir heyet istemişti. Hükümette bizi Berlin'e bu iş için görevlendirmişti. Yolculuğu trenle yapıyorduk. Başka ülkelerden gelecek vagon veya marşandiz beklememek için Viyana'da birkaç gün kaldık.

  Beni bir otele yerleştirdiler. Bir gece saat 24 civarında birden sokaklarda büyük bir şenlik başladı. Kiliselerin çanları çalıyor, maytaplar atılıyor, meşaleler yakılıyor, insanlar sokaklarda müzik çalıp dans ediyordu. Ben de, bu gürültüyle uyandım ve (ozelbilgiler.com) gece kıyafetimle sokağa fırlayıp otelin karşısındaki bir pastaneden durumu öğrenmeye çalıştım. Bu bir zafer şenliği olamazdı. Çünkü Alman ve Avusturya ordularının durumu iyi değildi. Birçok yerde Rus – İngiliz ve Fransız birliklerine karşı yeniliyorlardı.

  Pastahaneciye; gece bu saatte şenliğin anlamını sordum. Görevli “sen duymadın mı, İngilizler bugün yüzyıllar sonra nihayet kutsal Kudüs'e girdiler!.. Kudüs'ü bugün Türkler'den kurtardılar!.. Kudüs kutsal haç'a kavuştu!.. İngilizlerin bu başarısını kutluyoruz.” dedi. Hayret ettim, hem İngilizlerle harp ediyorlardı ve hem de Türkler'i onlara karşı harbe sokmuşlardı. Yani Türkler de onlar için harp ediyordu ama bir yandan da düşmanları bildiğimiz İngilizlerin Türkler'e karşı kazandığı zaferi kutluyorlardı!..

  ÇANAKKALE HARBİ İŞTE BUDUR

  Çanakkale Şehitler Mahşerine Yolculuk Rehberi / Salim Dağ


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çanakkale Şehitleri (Mehmet Akif Ersoy'un Anısı, Anıları)
 3. Mehmet Akif Ersoy'un Kısaca Hayatı, Mehmet Akif Ersoy biyografisi kısa
 4. Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Şehitlerine şiiri, Çanakkale Şehidlerine şiiri oku Mehmet Akif
 5. Mehmet Akif Ersoy Resimli Hayatı, Mehmet Akif Ersoy Kimdir Biyografisi
 6. Mehmet akif ersoyun toplumsal duyarlılığı Nedir,Mehmet Akif Ersoy'un Toplumsal Konulara Du
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri