Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

2018 Sonbahar-kış sezonunda eşarplar Sonbahar-kış sezonunda eşarplara leopar , krokodil , piyedepul desenleri damgasını vuruyor. Farklı desenlerin ya da renklerin kıyısına köşesine , düz renk

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  2018 Sonbahar-kış sezonunda eşarplar

  Sponsorlu Bağlantılar
  2018 Sonbahar-kış sezonunda eşarplar

  Sonbahar-kış sezonunda eşarplara leopar, krokodil, piyedepul desenleri damgasını vuruyor. Farklı desenlerin ya da renklerin kıyısına köşesine, düz renk eşarpların çerçevelerine leopar desenleri yerleşiyor.


  Bundan 5-6 yıl önce eşarp markaları bir elin parmağını geçmeyecek kadardı. Şimdiyse her geçen gün markalar ürün gamına eşarbı da ekliyor. Dikdörtgen şallar, 55*55 yaka eşarpları, 80*80 boyun ya da baş eşarpları, 120*120 salaş görünümlü omuz eşarpları hemen tüm markalarda mevcut. Sektöre giren marka sayısı arttıkça eşarplardaki çeşitlilik de artıyor. Böylelikle koleksiyonlarda her yıl birbirinden farklı ve göz alıcı desenler dikkat çekiyor. Biz de 18 yıldır eşarp sektöründe faaliyet gösteren Silk&Cashmere'nin baş tasarımcısı Elzi Kalma ile bu yılın eşarp modasını konuştuk.

  Öncelikle şunu söyleyelim. Çiçek desenli eşarplardan artık vazgeçmeniz gerekiyor. Özellikle küçük çiçek desenlilerden. Tablo gibi görünen, renklerin birbirine geçtiği büyük çiçek desenliler ise tercih edilebilir. Birkaç yıldır moda olan, bu yıl da varlığını devam ettiren; figür desenleri, kenarları çerçeveli düz renk eşarplar, şal desenleri, suluboya efekti verilmiş flu desenler, kementler, batikler, optik desenler de tercihleriniz arasında yer alabilir. Ancak sezon modasında öne çıkan ne diye sorarsanız, kuşkusuz leopar desenleri deriz. Dijital baskılar da bu sezonun gözdelerinden. Elzi Kalma, "Bazı desenler vardır ki onlardan hiçbir zaman vazgeçmem. Ne olursa olsun, yılan, leopar, puantiye, piyedepul desenlerini mutlaka koyarım koleksiyona.

  Siyah bir elbisesi olmayan kadın düşünülebilir mi, düşünülemez. Leopar desenli eşarbı olmayan kadını da düşünemiyorum. Kullanır, kullanmaz ama olması lazım. Hele ki bu yıl, bu kadar modayken." diyor. Swarowski işlemeli eşarpların da çok beğenildiğini söylemeden geçmeyelim. Bilhassa özel gün ve gecelerde en çok tercih edilenler swarowski işlemeliler oluyor. Elzi Kalma'nın bu eşarplarla ilgili ilginç bir anısı da var: "Geçtiğimiz yıl 3 tane swarowski işlemeli eşarp tasarladım. Ama biraz maliyetli olduğundan cornerlara 7'şer tane koyduk. Bir kadın, düğüne giderken kullanmak için almış. Anladığım kadarıyla network'ü kuvvetli bir hanımefendiymiş. Çünkü ertesi hafta her gelen o eşarbı sormuş. Bütün mağazalarımızdaki swarowskili eşarpları toplatıp Galeria'daki mağazamıza yönlendirdik. İnanır mısınız, hepsini orada sattık."

  Eskiden aksesuar amaçlı kullanılan eşarpların yalnız özel gün ve gecelerde kullanıldığına şahit olurduk. Ancak şimdi eşarp modası sokağa taştı. Genci yaşlısı fark etmiyor, herkesin omzunda, boynunda, çantasında, belinde, bileğinde eşarplar göze çarpıyor. Bazen güzel kombinler ortaya çıksa da çoğu zaman desenli kıyafetlerin üzerine takılan karışık renkli eşarplar göz yoruyor. Aynı durum başa örtülen eşarplarda da söz konusu. Elzi Kalma, "Önce eşarba değil kıyafete karar verilmeli. Daha sonra ona uygun eşarp seçilmeli. Düz renk, sade giysiler tercih ederseniz, desenli eşarplar takabilirsiniz. Ama desenli giyiyorsanız düz renk tercih etmelisiniz. Şık görünmenin başka bir alternatifi yok." diyor.

  Gençlerin de çok fazla desenli eşarplar tercih etmemesi gerektiğini söyleyen tasarım, 25 yaş altındakilerin kıyafetlerine daha fazla özen göstermesi gerektiğini düşünüyor. Orta yaşlıların ise desenli eşarp tercih edebileceğini belirtiyor. Nedenini ise şöyle açıklıyor: "Belli bir yaştan sonra fizik ister istemez deforme oluyor. Her kıyafet bedeninizde güzel durmayabiliyor. Bu nedenle orta yaşlı kadınlar, kıyafeti dikkat çekmeyecek sadelikte tercih edip eşarpları desenli kullanabilirler."

  Sezonun moda renklerinden bahsedecek olursak; kahverengi, devetüyü, siyah, gri ve turkuaz renklerinin öne çıktığını söyleyebiliriz. Bunların yanında mor, böğürtlen, ahududu, kardinal kırmızısı ve lacivert tonlarını da sıklıkla göreceğiz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sonbahar depresyonu belirtileri sonbahar depresyonu tedavisi sonbahar depresyonu ile na
 3. 2018 Bershka Yaz Lookbook, mini şortlar, mini etek ve elbiseler, denim parçalar ve gömlekl
 4. 2018 yaz sezonunda jean giymeye devam, Jean Olmazsa Olmaz, Kot Modası,
 5. 2018 sonbahar modası, sonbahar çeketleri2018 Bayan sonbahar kış modası, Sonbahar kıyafetle
 6. Çok Güzel Çok Şık Rengarenk Eşarplar 2018
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri