Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Tüp Bebekte Gebe lik Şansını Artırma Yöntemleri Maya Tüp Bebek Merkezi Tıbbi Direktörü Op. Dr. Osman Denizhan Özgün , tüp bebek uygulamalarındaki tedavi planı ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tüp Bebekte Gebelik Şansını Artırma Yöntemleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tüp Bebekte Gebelik Şansını Artırma Yöntemleri

  Maya Tüp Bebek Merkezi Tıbbi Direktörü Op. Dr. Osman Denizhan Özgün, tüp bebek uygulamalarındaki tedavi planı ve Tüp Bebekte Gebelik şansını artırma yöntemleri hakkında bilgi verdi:
  Anne ve baba adaylarında tekrarlayan tüp bebek tedavisi başarısızlıkları probleminin çözümü için ileri inceleme panellerinin sonuçları değerlendirilerek tedavi programı oluşturuyoruz. Tüp bebek yapılmasına karşın, tedaviye cevap alınamayan çift sayısı oldukça yüksek. Anne baba adaylarının bu durumlarının nedenleri derin biçimde analiz edildiğinde, nedenlerin çoğunlukla genetik, immünolojik ve pıhtılaşma faktörlerine ait problemlerden kaynaklandığını görmekteyiz. Bugün Türkiye’de yaklaşık olarak 200 bin civarında başarısız denemesi olan çift olduğu tahmin ediliyor. Bu çiftlerin durumları ve tekrarlayan tüp bebek tedavisi başarısızlıklarının nedenleri iyi araştırıldığında, problemi gidermek için mikroenjeksiyona ek olarak alınan ilaçlardan fayda gördükleri gözlenmekte.

  Bütünleşik Tedavi Planı bize “Anne adayı neden gebe kalamıyor? Tedavi neden sürekli başarısız oluyor? Tedavinin başarılı olması için ne yapılması gerekiyor? sorularının cevabını veriyor. Öncelikle çocuğun neden olmadığını araştırarak, gerçek kısırlık nedenini belirliyoruz, ikinci aşamada ise ileri tedavi yöntemlerinden hangisinin ya da hangilerinin anne adayında gebeliği ve sağlıklı doğumu sağlayacağını tespit ediyoruz.
  GEBELİK ŞANSINI ARTIRAN CGH TEKNİĞİ
  Uzun yıllardır uygulanmakta olan PGD yöntemiyle gebelik oluşmasını ve oluşan gebeliğin gelişimini engelleyen az sayıda belli başlı kromozomal kusurlar inceleniyordu. Ancak insanda varolan 23 çift kromozomun tamamı incelenemiyordu. CGH adı verilen yöntem ile tüm kromozomlar artık incelenebiliyor ve incelenen embriyoların gebelik oluşumunu veya devamını etkileyen kusurları tespit edilerek anne adayına nakledilmesi engelleniyor. CGH yöntemiyle embriyo üzerinde yapılan genetik incelemenin çerçevesi genişletilerek çiftlerin bebek sahibi olma şansları artırılıyor.
  Anne-Baba adaylarının sorunlarının tespit edilmesine ilişkin uygulanacak testler ve ileri tedavi yöntemleri, başarılı bir tüp bebek tedavisi için son derece önemli olmakla beraber; infertil çiftlerin doğru ele alınması ve kısırlığın doğru yönetilmesi gerekiyor.”

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. ram artırma ve ekran kartı yükseltme yöntemleri
 3. Dış gebelik sebepleri nelerdir, Dış Gebelik Nedir, Dış gebelik tedavisi Nasıl Olur, Dış ge
 4. Gebelik Soruları Gebelik Sorunları - Gebelik Hakkında - Gebelik Soru Ve Cevaplar - Gebelik
 5. Gebelik Belirtileri, Gebelik ne zaman başlar, Gebelik yaşı nasıl hesaplanır, Gebelik testl
 6. Gebelik belirtileri, Gebelik belirtileri nelerdir, gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin vücu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri