Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Şehzade Mustafa'nın Öldürülmesi Kısaca Şehzade Mustafa'nın Öldürülmesi Şehzade Mustafa Kanuni Sultan Süleyman’ın Oğullarından biridir.Şehzade Mustafa Kanuni Sultan Sleyman'ın Hürrem Sultan da olmayan oğullarından bir tanesidir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Şehzade Mustafa'nın Öldürülmesi Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar
  Şehzade Mustafa'nın Öldürülmesi Kısaca

  Şehzade Mustafa'nın Öldürülmesi


  Şehzade Mustafa Kanuni Sultan Süleyman’ın Oğullarından biridir.Şehzade Mustafa Kanuni Sultan Sleyman'ın Hürrem Sultan da olmayan oğullarından bir tanesidir.

  Şehzade Mustafa çok iyi eğitilmiş bir şehzade, çok cesur ve başarılı bir askerdi de aynı zamanda. Halk ve asker nezlinde de çok sevilirdi.Hürrem Sultan ve damadı Damat Rüstem Şehzade Bayezid’i tahta çıkarmak için saray da ve devlet erkanı içinde entrikalar yaratarak Şehzade Mustafa’nın Kanuni’yi devirerek tahta geçeceğini iddaa ederler. Hürrem tarafından da zehirlenen Kanuni, kimi tarihçilere göre entrika olduğundan haberdar olmasına rağmen devletin bekâsı için, kimi tarihçilere görede haberdar olmadan kendi iktidarı için Şehzade Mustafa’nın öldürülmesini emretmiştir.

  Savaş nedeniyle Konya’da bulunan bir otağa çağrılan Şehzade Mustafa, yine kimi iddaalara göre olacaklardan haberdar olmasına karşın padişaha karşı gelmek istememesinden otağa gitmiştir, padişahı yerinde bulamaz ve üzerine atlayan iki cellatla müzadele ederek kurtulmaya başarır. Daha sonra gelen cellatları deviremez ve şehzadelerin öldürülmesinde kullanılan domuz bağırsağından halatla 38 yaşında boğularak öldürülmüştür..

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. IV. Murat'ın Bağdat Seferi'ni, Şehzade Mustafa'nın öldürülmesini Ve II. Dünya Savaşı'nda A
 3. Şehzade mustafa'nın öldürülmesi
 4. Hürrem Haseki Sultan, Şehzade Mehmed, Cihangir, Mihrimah Sultan ve II. Selimin anne, Mahid
 5. Şehzade Mustafa nerede nasıl öldürüldü, Şehzade Mustafanın öldürüldüğü yer, Şehzade Mustaf
 6. Şehzade Mustafanın öldürüldüğü yer, Şehzade Mustafa nasıl öldürüldü, Şehzade Mustafa neden
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri