Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Gümrükler , Çalışma Yöntemleri Bazı yabancı tarihçiler , Osmanlı İmparatorluğu'nda birçok idari ve mali kurumların , İstanbul'un fethinden sonra toplu bir şekilde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Gümrükler, Çalışma Yöntemleri Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Gümrükler, Çalışma Yöntemleri

  Bazı yabancı tarihçiler, Osmanlı İmparatorluğu'nda birçok idari ve mali kurumların, İstanbul'un fethinden sonra toplu bir şekilde Bizans'tan alındığını yazmaktadırlar. Bazı tarihçiler de, gümrüklerimizin İstanbul'un fethinden sonra kurulup düzenlendiğini belirtirler.

  Ancak, gümrüklerimizin İstanbul'un fethinden sonra kurulup düzenlendiği ve bu düzenlemelerin de, Bizans gümrük sistemi esas alınarak yapıldığı yolundaki görüşler, mevcut bilgilerle çelişmektedirler.

  İstanbul'un fethinden sonra gümrüklerimizle ilgili yapılmış olan düzenlemeler, Fatih Kanunnamesi'nin başlangıcında yer alan Hatt-ı Hümayun'da belirtildiği şekilde, öteden beri yazılı ya da gelenek şeklinde uygulanmakta olan diğer kurallarla birlikte, gümrük kurallarının da bir araya getirilmesi, derlenmesi ve bir sıra halinde tasnif edilmesidir.

  Osmanlı İmparatorluğu'nda gümrüklerimiz ve gümrük vergisi konusu Tanzimat öncesi dönem, Tanzimat dönemi ve ikinci meşrutiyet dönemi olarak üç ayrı bölüm halinde ele alınmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Cumhuriyet Dönemi’nde Gümrükler, Çalışma Yöntemleri Nelerdir
 3. Tanzimat Dönemi’nde Gümrükler, Çalışma Yöntemleri Nelerdir
 4. Tanzimat’tan Önce Gümrükler, Çalışma Yöntemleri Nelerdir
 5. Osmanlı İmparatorluğu’ndan Önce Gümrükler, Çalışma Yöntemleri Nelerdir
 6. Osmanlı Resimleri, Osmanlı İmparatorluğu Dönemeine Ait Güzel Resimler, Osmanlı İmparatorlu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri