Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hollandanın İthal Ettiği Mallar Hollandanın ithal malları Hollandanın Başka Ülkelerden satın aldığı ürünler Hollanda’nın ithalat ve ihracat malları ile değerlerine bakıldığında, gerek malların, gerek değerlerin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hollandanın İthal Ettiği Ürünler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hollandanın İthal Ettiği Mallar
  Hollandanın ithal malları
  Hollandanın Başka Ülkelerden satın aldığı ürünler

  Hollanda’nın ithalat ve ihracat malları ile değerlerine bakıldığında, gerek malların, gerek değerlerin birbirine yakın olduğu görülüyor. Zira, Hollanda’nın re-eksport ticareti, toplam dış ticaretinin içinde oldukça büyük bir paya sahip. Re-eksporta konu teşkil eden ürünler çok çeşitli olmakla birlikte en önemli maddeler, bilgisayarlar, ofis makineleri, telekomünikasyon cihazları ve her türlü elektronik aletler ve bunların parçaları.

  Bu durumun en önemli nedeni, sözkonusu sektörlerde çok etkin bir şekilde faaliyet gösteren Uzak Doğu ülkeleri başta olmak üzere, bir çok firma ve kuruluşun, özellikle Rotterdam Limanı nedeniyle Avrupa’nın bir ticaret ve dağıtım merkezi olan Hollanda’yı, Avrupa’ya açılan bir kapı olarak görmeleri.

  Hollanda’nın ihracatında olduğu gibi, ithalatında da AB ülkeleri, yüzde 56,6 oranında bir payla en büyük ticari partnerleri konumunda. Bunlar arasında da yine Almanya yüzde 35,2’lik payı ile başta geliyor. ABD (yüzde 13,8) ve Asya ve Uzak Doğu ülkeleri (yüzde 36,4) ise diğer başlıca satıcı ülkeleri oluşturuyor. İthalatta ilk 10 ülke ise, sırasıyla, Almanya, Belçika, ABD, İngiltere, Fransa, Çin, Japonya, İtalya, Rusya ve İspanya.


  Hollandanın Başlıca İthal Ürünleri : Makina ve ulaşım araçları, yakıtlar ve kimyasallar, çeşitli hammaddeler, gıda maddeleri ve giysiler

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Azerbaycanın İthal Ettiği Ürünler
 3. Lübnanın İthal Ettiği Ürünler, Lübnanın başka ülkelerden satın aldığı ürünler nelerdir
 4. Irakın İthal Ettiği Ürünler
 5. Amerikanın İthal Ettiği Ürünler
 6. Almanyanın İthal Ettiği Ürünler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri