Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hollandanın Kültürü Hollandanın kültürel özellikleri Hollanda kültür Hollanda genel anlamda ken din e özgü kültürüyle anılan bir ülke olmamakla beraber , Van Gogh gibi dünyaca
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hollanda Kültürü Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hollandanın Kültürü
  Hollandanın kültürel özellikleri
  Hollanda kültür

  Hollanda genel anlamda kendine özgü kültürüyle anılan bir ülke olmamakla beraber, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamları,kendine özgü; oldukça iyi korunmuş mimarisi,ülkenin her yerini adeta parselleyen su kanalları,yemyeşil doğası ve özgür sosyo-politik yapısıyla Avrupa’daki diğer ülkelerden oldukça farklı yapıya sahip bir ülkedir.
  Hollanda nüfusunun yaklaşık 1/3ünü farklı milletlere mensup (Surinam, Aruba ve Endonezya, Fas,Türkiye,Çin, Japonya) Hollanda vatandaşları oluşturmaktadır. Bundan dolayıdır ki Hollandalılar, insan haklarına oldukça saygı gösteren ve her tür ayrımcılığa karşı çıkan bir toplumdur.

  Hollandalıların neredeyse tamamına yakını oldukça iyi düzeyde Ingilizce konuşabilmektedirler.Bunun yanı sıra Almanca,Fransızca,Ispanyolca ve Italyanca en çok ögrenilen diger dillerin başında gelmektedir.
  Hollandaca;Ingilizce,Almanca ve Fransızca’dan öğeler içeren telafuzu zor bir dildir.Eger Hollandaca ögrenecek bir kişi Ingilizce ve Almanca biliyorsa işinin oldukça kolay olacağı söylenebilir.

  Yemek kültürü olarak oldukça fakir olan Hollanda’da her tür sebze ve meyve bulunmakla beraber,genelde fast food tarzı yemekler yenmektedir.Fast food şeklinde servis veren dönerciler ise hemen her şehirde bulunmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. müzik kültürü hakkında bilgi
 3. Kanadanın Kültürü nedir, Kanadanın Kültürü hakkında bilgi
 4. iran kültürü hakkında bilgi
 5. Adıyaman kültürü hakkında bilgi
 6. Çin Kültürü,Çin Kültürü Hakkında Bilgi, Çin kültürünün özellikleri, Çin kültürü ve özellik
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri