Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bermuda Adaları Tarihi Bermuda adaları tarihi: Daha 1511'de "La Bermuda" olarak haritalarda gösterilen Bermuda Adaları'nı , 16. yüzyıl başlarında , İspanyol Juan Bermüdez'in keşfettiği söylenir.Ama

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bermuda Adaları Tarihi Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bermuda Adaları Tarihi

  Bermuda adaları tarihi: Daha 1511'de "La Bermuda" olarak haritalarda gösterilen Bermuda Adaları'nı, 16. yüzyıl başlarında, İspanyol Juan Bermüdez'in keşfettiği söylenir.Ama, İspanyollar burada kalıp yerleşmediler.

  1609'da Virginia'da yeni kurulan yerleşim bölgelerine giden küçük bir filonun komutanı Sir George Somers'in amiral gemisi rotadan çıkıp, adalarda kazaya uğradığında, Bermuda Adaları'nda hiç kimse yaşamıyordu.

  Amiral ve adamları Virginia' ya ulaşmak için sandallar yaptılar ve gittikleri yerde adaları çok övmeleri yüzünden 1612'de bir vali eşliğinde 60 göçmen yerleşmek üzere Bermuda'ya geldi. Adalara, amiralin anısına bir ara Somers Adaları da denmiştir. Bermuda'da 1968'de yeni bir anayasa hazırlandı.

  Yerel hükümetin yetkileri artırıldı. Şiddetlenen ırk çatışmaları, 1977'de devletin ırk ayrımına son veren bir tutum almasına yol açtı. Ne var ki, daha sonra başlayan bağımsızlık görüşmelerinden sonuç alınamadı. Bugün de halen savunma ve dışişleri İngiliz hükümetinin sorumluluğundadır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünyanın En Büyük Adaları, Dünyanın En Büyük Adalarının İsimleri, dünyanın en büyük adalar
 3. Ege adaları Bozca ada ,Semadirek,Limni,İmroz,Taşoz,Midilli,Eğriboz adaları kimin zamanında
 4. Bermuda Milli Marşı Sözleri, Bermuda Milli Marşı,Bermuda Ulusal Marşı,Bermuda Milli Marşı
 5. Maldiv Adaları Nerede,Maldiv Adaları Dünyanın Neresinde
 6. Istanbul Adaları, Prens Adaları, Adalarda Konaklama, Büyükada Otelleri, Prens Adaları Buti
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri