Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Uzay da Hayat Düşündüğümüz Gibi mi? Almanya’da yapılan Avrupa Gezegen Bilim i Konferansında , ”Yaşanabilir gezegen nasıl tanımlanır” ve ”Ne çeşit bir hayat aranmalı” sorularına

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Uzayda Hayat Düşündüğümüz Gibi mi?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Uzayda Hayat Düşündüğümüz Gibi mi?  Almanya’da yapılan Avrupa Gezegen Bilimi Konferansında, ”Yaşanabilir gezegen nasıl tanımlanır” ve ”Ne çeşit bir hayat aranmalı” sorularına yanıt aranıyor.
  Almanya’nın Başkenti Berlin yakınlarındaki Potsdam’daki kongreye iştirak eden Viyana Üniversitesi Astronomi Enstitüsü’nden Johannes Leitner, ”dünyadaki yaşamdan bilinenlerin üzerine inşa edilen mevcut yaşam tanımının radikal bir şekilde değiştirilme zamanının geldiğini” düşünüyor.
  Leitner, kongreye sunduğu bildiride, ”Metabolizmaları için ne suya, ne karbona ne de oksijene ihtiyaç duyan yaşam biçimlerini dışlayamayız” ifadesine yer verdi.
  Karbon ve sudan başka şeylere ihtiyaç duyan ”en egzotik yaşam biçimlerini” ortaya çıkarmak için Leitner ve farklı alanlardaki uzmanların mayıs ayında Viyana’da oluşturduğu ekip, biyolojik göstergeleri tanımlamaya çalışıyor.
  Ekip, mevcut tanımıyla güneş ya da bir yıldız etrafında dönen, yüzeyinde suyun sıvı halde bulunabileceği bir gezegenin ”yaşanabilir bölge” olarak adlandırıldığını, ancak bunun daha geniş bir bağlamda ele alınması gerektiğini ve ”metan, amonyak, su karışımları ve diğer solventler gibi sıvılarda yaşamın gelişebilmesine olanak sağlayacak başka bölgeler olabileceğini” düşünüyor.
  Leitner, bu türden ”egzotik” yaşam biçimlerinin sadece dış gezegenlerde (exoplanet) değil, Dünyanın yer aldığı güneş sisteminde de bulunabileceğini belirtti.
  Amerikan Ulusal Araştırma Konseyi (NRC), 2007′deki ”gezegen sistemlerinde organik yaşam sınırları” başlıklı raporunda, Dünyadakinden farklı yaşam biçimleri olasılığının hesaba katılması çağrısında bulunmuştu. Her ne kadar NASA şimdiye kadar ‘’suyu izleyerek” güneş sisteminde yaşam aradıysa da NRC, başka çevrelerde yaşam olasılığını dışlamak için bir neden olmadığı görüşünü savunuyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hac İbadeti Sosyal Hayat Üzerinde Ne Gibi Etkiler Meydana Getirir
 3. Ekonomi ve Sosyal Hayat 7.ci sınıf sosyal bilgiler dersi - sosyal hayat konu anlatımı - ek
 4. Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi o
 5. Hayat Nickleri, Yeni Hayat Nickleri, Msn Hayat Nickleri Sözleri, Hayat Iletileri, Msn Nick
 6. Âb-ı Hayat - Âb-ı Hayat Nedir - Âb-ı Hayat Ne Demek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri