Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kulaklarımız Olmasaydı Ne Olurdu Kulaklarımız Olmasaydı Ne Yapardık Kulaklarımız olmasaydı; Konuşmak , işitmekle doğrudan ilgilidir. Kulaklarımız duymazsa konuşmaları işitemeyiz. Doğuştan işitmeyenler , konuşamazlar. Kısaca Benzer
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 8      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kulaklarımız Olmasaydı Ne Olurdu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kulaklarımız Olmasaydı Ne Olurdu
  Kulaklarımız Olmasaydı Ne Yapardık


  Kulaklarımız olmasaydı; Konuşmak, işitmekle doğrudan ilgilidir. Kulaklarımız duymazsa konuşmaları işitemeyiz. Doğuştan işitmeyenler, konuşamazlar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yercekimi Olmasaydı Ne Olurdu ? Yercekimi Olmasaydı Nasıl Olurdu ?
 3. Dişlerimiz Olmasaydı Ne Olurdu
 4. Dilimiz Olmasaydı Ne Olurdu
 5. Burnumuz Olmasaydı Ne Olurdu
 6. Demokrasi Olmasaydı Ne Olurdu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ya Kulağımız Olmasaydı?
  Kulağın sadece işitme için gerekli olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kulağın işitmenin yanı sıra bir de dengemizi sağlama özelliği vardır. Kulak işitme ve dengeyi sağlama işlevini yerine getirmek için mükemmel bir şekilde dizayn edilmiştir. Kulağın sadece işitme işlevini yerine getirmediğini varsaydığımızda hayatın ne kadar anlamsızlaşacağını düşünebiliyor musunuz?

  Allah, insanların, üzerinde tefekkür etmesi, anlaması ve Allah’ın gücünü gereği gibi takdir etmesi için her yere varlığının delillerini koymuştur.

  Bu delilleri görmek, bunlarla ilgilenmek ve bunlar üzerinde düşünmek inanan insanların en büyük sorumluluklarından biridir. İnsanı nimetler üzerinde düşünmekten alıkoyan en tehlikeli mazeret ise “Ben zaten iman ediyor, bunları Allah’ın yarattığını biliyorum” mantığıdır. Çünkü bilmek ayrıdır, bundan yola çıkarak Allah’ı takdir edebilmek ayrıdır.


  Her insanın imanını derinleştirmeye, güçlendirmeye, geliştirmeye ihtiyacı vardır.

  Bunun için yapılması gereken çevremizi kuşatan nimetler üzerinde düşünmek, bunların kompleks yapılarını incelemek ve her şeyin yaratıcısı olan Allah’ı gereği gibi takdir edebilmektir.
  Düşünün ki evinizde oturuyorsunuz ve salonunuzun ortasında benzerine hiç rastlamadığınız kadar kompleks, en ileri teknolojiyle yapılmış, çok ilginç işlevlere sahip, estetik görüntüsü mükemmel bir bilgisayar duruyor.

  Siz ise bu bilgisayarla hiç ilgilenmiyor, sanki evinizde bu olağanüstü teknoloji yokmuş gibi davranıyor, gazetenizi okuyor, yemeğinizi yiyor, televizyon seyrediyor, başka şeylerle meşgul oluyorsunuz. Yani onunla ilgilenmek dışında her şeyi yapıyorsunuz.

  Böyle bir durumun çok anormal olacağı ortadadır. İnsan böyle bir teknoloji harikasıyla karşı karşıya kalsa üstelik bu kadar yakınında olsa elbette ki bunun ne olduğunu araştırıp, bu bilgisayarla ilgilenir, onu çözmeye, ondaki harika özellikleri keşfetmeye çalışır. Bunun neticesinde de bu üstün teknolojiyi yapan mühendisi bulmak, onu takdir etmek ister.

  Düşünsenize bunu almak için bir ücret dahi ödemediniz, o size verildi, salonunuzun ortasına konuldu ve sizin hizmetinize sunuldu... Bunu takdir etmediğinizde bunu yapıp size hediye eden kişiye karşı çok büyük bir nankörlük içinde olmuş olmaz mısınız?

  İşte çevremiz bunun gibi harika nimetlerle donatılmıştır. Pek çok şeye, para verip emek harcamamıza dahi gerek kalmadan sahip olmuşuzdur. Evimizdeki bilgisayar örneğinde olduğu gibi nimetlere karşı duyarsız kalmak, onlarla ilgilenmemek olmaz. Allah, Kuran’ın pek çok ayetinde insanları öğüt alıp düşünmeye davet etmektedir. Tekasur Suresi 8. ayette bildirildiği üzere insan kendisine verilen nimetlerden sorguya çekilecektir. Bunun için yapılması gereken ise çevremizi kuşatan nimetler üzerinde derin derin düşünmektir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri