Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Saç Dökülmesi ve Sebepleri Her gün günde 100 e kadar olan saç dökülmesi normal artık bunu biliyoruz peki daha fazla saç dökülmesinin nedeni ne olabilir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Saç Dökülmesi ve Sebepleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Saç Dökülmesi ve Sebepleri  Her gün günde 100 e kadar olan saç dökülmesi normal artık bunu biliyoruz peki daha fazla saç dökülmesinin nedeni ne olabilir gelin bide buna bakalım: -Saça uygulanan kozmetik ürünlerin tahribatı. Bunlar dar ağızlı tarak kullanmak jöle köpük gibi ürünlerin gereksiz ve uzun süreli saça maruz kalması olarak tahrişata neden olabilir. Genetik Saç kaybı (Irsi saç dökülmesi) Eğer ailede özelliklede dayı nızda bir saç dökülme sorunu varsa ve sizin saçlarınızda gereğinden fazla dökülüyorsa genetik saç dökülmeniz olabilir.

  -Demir Eksikliği
  Anemi olarak adlandırılan hastalıkta vücutta gereken demir bulunmazsa saç gelişimi için gerekli olan etmenlerden birisi eksik demektir.Sağlıklı saç gelişemez ve dökülür.

  -Saç kıranda denilen Alopesi Areata
  Saçlı bölgede küçük yuvarlak 1-2 cm çapında oluşan ani dökülmelerdir.Tedavisi dermatologlar tarafından uygulanabilir.

  -Ağır hastalıklar ve ateş
  Ağır hastalıklar vücudun direncinin azalmasına ve metabolizma dengesinin bozulmasına neden olabilir.Ateşli hastalıklarda saç dökülmesine sebep olabilir.

  -Düzensiz beslenme
  Eğer beslenmede bir sorununuz varsa bundan ilk etkilenecek organınız saçlarınızdır.Özellikle az protein içeren diyet saç dökülmesine sebep olabilir.Çünkü saç gelişimi sağlıklı ve dengeli beslenmeyi gerektirir.

  -Mantar ve Seboroeik Dermatit
  Saçlı deride oluşan kepeklenme pul pul dökülme yağlı ve kaşıntılı durumlar mantar ve seboreik dermatit belirtisi olabilir bu hastalıklarda saçın zayıflayıp dökülmesine sebep olabilir.

  -Kanser İlaçları
  Kemoterapide kullanılan bazı ilaçlar saç diplerinde birikerek saçın dökülmesine sebep olurlar.Bunlar için yapılacak bişey olmasada çoğu zaman tedavinin sonlandırılmasıyla tekrar saç oluşumu gözlenmektedir.

  -Gebeliği Önleyici İlaçlar
  Gebelik önleyici haplar doğum kontrol ilaçları sa saç dökülmesine sebep olabilir.Böyle bi durumla karşı karşıya kalırsanız doktorunuza başvurarak ilacınızı değiştirmesini önerebilirisiniz.

  -Gebelikten Sonra Saç Dökülmesi
  Gebelik sonrasında oluşan saç dökülmesi sıklıkla görülür ve gebelikten 4-7 ay sonra yavaş yavaş azalarak durur.Ve dökülen saçların yerine yenisi çıkmıştır.Eğer 7 den daha fazla ve uzun süreli saç dökülmesi varsa mutlaka doktora danışılmalıdır.

  - Saç Koparma Hastalığı
  Yetişkin ve çocukşarda görülen bu hastalıkta kişi bilinçsizce saçını koparır.Boyle bir durumda mutlaka bi psikyatr a başvurulmalıdır

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Protez saç - protez saç fiyatları - protez saç hakkında - protez saç sistemleri - protez s
 3. Ender Saraç saç dökülmesi, Ender Saraç saç dökülmesi için bitkisel kür
 4. Gebelikte Saç Dökülmesi Hamilelikte Saç Dökülmesi - Saç Dökülmesi Nedir - Gebelikte Saç Dö
 5. Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi erkek tipi saç dökülmesi - kadında saç dökülmesi - saç
 6. Kadınlarda Saç Dökülmesi, Saç Dökülmesinin Sebepleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri