Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Banyodan sonra ellerimiz niçin buruşur? Bütün vücudumuz , bir kısmı gözle görülebilen , büyük bir kısmı da ancak dikkatli bakınca fark edilen kıl ve tüylerle

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Banyodan sonra ellerimiz niçin buruşur?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Banyodan sonra ellerimiz niçin buruşur?

  Bütün vücudumuz, bir kısmı gözle görülebilen, büyük bir kısmı da ancak dikkatli bakınca fark edilen kıl ve tüylerle kaplıdır. Bu tüy ve kılların dibinde 'sebum' adı verilen yağ bezleri vardır. Bunların çıkardığı yağ, su geçirmez keratin bir tabaka oluşturur ve suyun derimizden içeri girmesini önleyerek derimizi yumuşak tutar.

  Belki de en çok kullanılan yerler olmaları nedeni ile vücudumuzda sadece parmak uçlarımız ve tabanlarımızda kıl veya tüy yoktur. Dolayısı ile koruyucu keratin tabaka da yoktur. Ayrıca parmaklarımızın uçları ve ayaklarımızın tabanları kalın bir deri tabakası ile kaplanmıştır.

  Parmaklarımızın uçları ve tabanlarımız suyun altında belli bir süre kalıp iyice ıslanırsa, osmos denilen daha sulu bir maddenin daha koyu bir maddenin içine girişi sonucunda derimizin altına su girer ve bu su burada kendine yer bulmak ister. Ancak buradaki kalın derimizin genleşerek bu suya ayırabileceği fazla yeri olmadığı için, aynen yazın çok sıcak havalarda yollardaki asfaltlarda olduğu gibi eğilir, bükülür yani büzüşür.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İbadetlerden Sonra Niçin Dua Edilir Kısaca
 3. Model Değmesin Ellerimiz Notaları
 4. Atatürk, Cumhuriyeti Kurduktan Sonra Niçin Bilime, Eğitime Ve Kültüre Büyük Önem Verdi
 5. Banyodan sonra ellerimiz neden buruşur
 6. Yıkanan kumaş neden çekiyor? Kumaşlar yıkandıktan sonra niçin çeker?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri