Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kadın lara Karşı Uygulanan Şiddetin Özellikleri , Şiddetin Çeşitleri Nedir - Kadın lara karşı şiddet dünyada en yaygın , ancak en az cezalandırılan suçtur. -Tahminlere

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kadınlara Karşı Uygulanan Şiddetin Özellikleri, Şiddetin Çeşitleri Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadınlara Karşı Uygulanan Şiddetin Özellikleri, Şiddetin Çeşitleri Nedir

  -Kadınlara karşı şiddet dünyada en yaygın, ancak en az cezalandırılan suçtur.

  -Tahminlere göre 113 ile 200 milyon arasında kadın demografik olarak “kayıp” (yok) görünmektedir. Ya doğar doğmaz öldürülmüşler (erkek çocuğun kız çocuğa tercih edilmesi) ya da erkek kardeşleri ve babalarıyla eşit derecede gıda ve tıbbi olanaklara ulaşamamışlardır.

  -Fuhşa zorlanan ya da bunun için satılan kadınların sayısı yılda 700.000 ila 4.000.000 arasındadır. Cinsel kölelik düzeninden elde edilen kazançlar yılda tahminen on iki milyar dolardır.

  -Küresel olarak, on beş ile kırk beş yaş arası kadınlar, kanser, sıtma, trafik kazaları ve savaşlardan daha ziyade, erkek şiddetinin sonucu hayatını kaybetmekte veya sakatlanmaktadır.

  -En az üç kadından biri dövülmüş, cinsel ilişkiye zorlanmış ya da hayatı boyunca başka türlü suiistimal edilmiştir (tecavüz, kötü davranış). Genellikle, suiistimal eden kişi aileden bir üye ya da kadının tanıdığı bir kimsedir. Ev içi şiddet, bölge, kültür, etnik köken, eğitim, sınıf ve din ne olursa olsun kadınlara karşı en yaygın suiistimal şeklidir.

  -Dinsel, kültürel vb. nedenlerle yılda iki milyondan fazla kız çocuğunun genital organlarına hasar verilmektedir (kadın sünneti). Bu oran, 15 saniyede bir kız çocuğudur.

  -Sistematik tecavüz yeryüzündeki birçok çatışmalarda bir terör silahı olarak kullanılmaktadır. Ruanda soykırımı (1994) esnasında 250.000 ila 500.000 kadının tecavüze uğradığı tahmin edilmektedir.

  -Araştırmalar, kadına karşı şiddet ile HIV virüsü arasında yükselen bağlantıyı göstermekte ve HIV bulaşmış kadınların daha fazla şiddete maruz kaldıklarını, şiddet kurbanlarının da HIV bulaşma risklerinin daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Eskiden Çin'de Ve Japonya’da Kadınlara Uygulanan Küçük Ayakkabı Giydirme Geleneğini Doğru
 3. Aile İçi Şiddetin Ruh Sağlığına Etkisi aile içi şiddetin psikolojik boyutları - aile içi ş
 4. Sanatın Sınıflandırılması ve Sanat türleri,Sanat Çeşitleri,Sanat nedir, çeşitleri ve özell
 5. Lösemi Tedavisinde Ülkemizde Uygulanan Tedaviler İle Yurtdışında Uygulanan Tedaviler Arası
 6. Şiddetin 'den' halinden "Atış Serbest"
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri