Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ÖSYM dilekçe örneği genel amaçlı ÖSYM dilekçe örneği , ÖSYM genel amaçlı dilekçe örneği Dilekçe yazılmasını gerektiren konular için ÖSYM ile yapılacak her türlü yazışmada
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  ÖSYM dilekçe örneği genel amaçlı

  Sponsorlu Bağlantılar
  ÖSYM dilekçe örneği genel amaçlı


  ÖSYM dilekçe örneği ,
  ÖSYM genel amaçlı dilekçe örneği

  Dilekçe yazılmasını gerektiren konular için ÖSYM ile yapılacak her türlü yazışmada ekte verilen "Genel Amaçlı Dilekçe Örneği" kullanılmalıdır. Dilekçenin işleme konabilmesi için adayın ne istediğini açıkça belirtmesi gerekir. Dilekçe örneği üzerindeki bütün bilgi alanlarının doldurulması zorunludur, bilgi alanları eksik olan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

  Aday, dilekçenin aslını ÖSYM’ye ulaştırmalıdır. Merkezimize faks ya da e-posta yoluyla ulaştırılan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

  Bilgi güvenliğini artırmak amacıyla dilekçede evrak referans numarası belirtilmesi uygulamasına geçilmiştir. Aday, evrak referans numarasını ÖSYM’nin Aday Ä°ÅŸlemleri Sistemi internet adresinden edinecektir.

  Adayın Aday işlemleri Sistemi adresinde işlem yapabilmesi için herhangi bir sınava başvuru işlemi sırasında edindiği aday internet şifresi’ni kullanması gerekir. Bu şifre, adayın sonraki yıllarda da ÖSYM’nin internet adresinden yapabileceği tüm işlemlerde (bireysel başvuru, tercih yapma, bilgilerini görme ve bazı bilgilerini değiştirme vb.) kullanılacaktır. Bu nedenle adayın bu şifreyi unutmaması, kimseye vermemesi ve özenle saklaması gerekir. Şifresini bilmeyen ya da yeniden edinmek isteyen adaylar T.C. Kimlik Numarası yazılı nüfus cüzdanıyla şahsen ÖSYM Başvuru Merkezlerine başvurmalıdır.


  ÖSYM dilekçe örneği  Dilekçe yazılmaması gereken konular:

  Adaylar aşağıda belirtilen konulardaki değişiklik istekleri için dilekçe yazmayacak, gerekli değişikliği her sınav için ayrıca belirtilecek tarihlerde Aday işlemleri Sistemi internet adresinde kendileri gerçekleştirecektir. Bu tarihler dışında değişiklik isteği yapılamayacaktır.

  “Kimlik Bilgileri”nde değişiklik yapmak isteyen T.C. uyruklu adaylar bu isteklerini önce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) yaptırmalıdır. Değişiklik işlemi MERNİS’te gerçekleştikten sonra, bu değişikliklerin adayın ÖSYM’deki kayıtlarına aktarılması işlemi, aday tarafından Aday işlemleri Sistemi internet adresinde yapılmalıdır.

  “Öğrenim Bilgileri” (resmi belge gerektirmeyen), “Sınava İlişkin Bilgileri” ya da “İletişim Bilgileri” alanlarında değişiklik yapmak isteyen bir aday bu değişikliği Aday işlemleri Sistemi internet adresinde kendisi gerçekleştirecektir.

  Dilekçe yazılmasını gerektiren konular:

  Adaylar aşağıda belirtilen konular için dilekçe yazabilecektir:
  Başvuru sırasında oluşturulan Başvuru Kayıt Bilgilerinden “Öğrenim Bilgileri” alanındaki resmi belgeye dayalı olan bilgilerde değişiklik isteği
  Yabancı uyruklu adaylar için kimlik bilgilerinde değişiklik isteği
  Bedensel engelli adaylar için sağlık kurulu raporu ile engel durumunu belirttiği, engelli olarak sınava girme isteği
  Sınav sonuçlarının incelenmesi isteği
  Yeniden Sınav Sonuç Belgesi çıkarma isteği

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. ÖSYM dilekçe nasıl yazılır? ÖSYM ye Dilekçe Örnekleri
 3. Digiturk Dilekçe Örneği
 4. Ösym Büroları Telefon Numaraları ve Adresleri,Ösym Başvuru Merkezleri
 5. Temyize Cevap Dilekçe Örneği
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri